Aktualności

Gość


Zapraszamy kobiety z terenu Gniezna na warsztaty pt. "Bezpieczna na święta"
wtorek, 1 grudnia 2015, Natalia Jędrzejczak

Samorząd Studencki GSW Milenium pragnie zaprosić kobiety z terenu Gniezna i okolic na warsztaty pt. „Bezpieczna na święta”.

Nasza akcja ma na celu uświadomienie zagrożeń czyhających na kobiety, jak również przedstawić jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.

Warsztaty będą się składać z dwóch bloków:

•cześć wykładowa realizowana przez panią mgr Annę Hedrych-Stanisławską– wykładowcę GSW Milenium

•cześć praktyczna w zakresie samoobrony realizowana będzie przez instruktora z klubu „Walka Gniezno” (prosimy o zaopatrzenie się w strój sportowy)

Targi Pracy „Przedsiębiorczość drogą do sukcesu zawodowego” w Słupcy
wtorek, 1 grudnia 2015, Joanna Budzyńska

30 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy odbyły się Targi Pracy „Przedsiębiorczość drogą do sukcesu zawodowego”, gdzie GSW Milenium przedstawiła swoją ofertę edukacyjną. 

Realizatorem przedsięwzięcia była Wielkopolska Wojewódzka Komenda OHP w Poznaniu we współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego oraz Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Słupcy.

Zapraszamy wszystkich Studentów i Wykładowców do udziału w zbiórce książek „Podaruj książkę, ulecz duszę” dla gnieźnieńskiego szpitala
poniedziałek, 30 listopada 2015, Anna Woźniakowska

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium w porozumieniu z Dyrektorem Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie ogłasza akcję zbierania książek dla gnieźnieńskiego szpitala, gdzie na oddziałach zostaną ustawione regały z literaturą dla dzieci i dorosłych.

Chcemy w ten sposób rozbudzić wśród pacjentów zainteresowanie literaturą i choć w części złagodzić niedogodności związane z pobytem w szpitalu. U dzieci natomiast pragniemy zaszczepić pasję czytania i rozwijania wyobraźni. Przenosząc się w świat baśni będą mogły choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

Koło Naukowe Baby Start Wydziału Zamiejscowego w Wągrowcu zorganizowało Andrzejki w Szkole Podstawowej im. S. Staszica w Morakowie
piątek, 27 listopada 2015, Natalia Jędrzejczak

27  listopada w Szkole Podstawowej im. S. Staszica w Morakowie zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki, zorganizowane przez  Studentki z Koła Naukowego BABY START WZ GSW MILENIUM

Spotkanie Koła Naukowego "Pasjonat" - 15.11.2015r.
poniedziałek, 16 listopada 2015, Natalia Jędrzejczak

W dniu 15 listopada odbyło się spotkanie Koła Naukowego „Pasjonat” prowadzonego przez dr Agatę Woźniak. Temat zebrania: „Doskonalenie warsztatu pracy pedagoga – budowanie procesu pomagania”. Głównym zadaniem było omówienie pracy grupy jako przykładu stosowania metod i techniki pracy grupowej. Na spotkaniu oprócz pracy warsztatowej odbyło się przyjęcie dwóch nowych członkiń koła. Obie osoby przedstawiły się, zgłosiły potrzeby i oczekiwania oraz wypełniły deklaracje.

Zapraszamy na fotorelację 

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Łopiennie
piątek, 23 października 2015, Natalia Jędrzejczak

W dniu 23 października 2015 r. studentki I i II roku kierunku pedagogika i członkinie Koła Naukowego: Anna Górniak-Kurzawa, Joanna Pietraszak, Maria Strzelczyk przybyły do DPS-u w Łopiennie. Tym razem studentki przyłączyły się do działań Wolontariuszy  z firmy Wrigely Poland Sp. z o.o. z Poznania. 

Wizyta Pasjonatek w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Łopiennie
poniedziałek, 19 stycznia 2015, Natalia Jędrzejczak

W dniu 19 stycznia 2015 r. studentki Koła Naukowego Pajsonat: Paulina Korach, Joanna Pietraszak, Maria Strzelczyk przybyły do DPS w Łopiennie. Była to szczególna data dla DPS – u, bowiem dokładnie trzy lata temu rozpoczęła zarządzanie Domem: Dyrektor Siostra Weronika. Studentki wraz z Przedstawicielką Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Uśmiech Nadziei", pracownikami administracji złożyły życzenia dalszej owocnej pracy, były podziękowania dla Siostry Dyrektor za ogromne zaangażowanie, wytrwałość i poświęcenie. 

Spotkanie Noworoczne 11.01.2015
niedziela, 11 stycznia 2015, Natalia Jędrzejczak

W dniu 11 stycznia 2016r. w Gnieźnie odbyło się spotkanie noworoczne Prezydenta Miasta Gniezna, Tomasza Budasza z przedstawicielami gnieźnieńskiego biznesu wśród których był mgrKrzysztof Gawrecki – kanclerz GSW Milenium. Na spotkaniu został podjęty temat rozwoju gospodarczego i społecznego miasta Gniezna. Zrównoważony rozwój jednostek samorządu terytorialnego jest skuteczny przy współudziale sektora prywatnego.

Berufskongress Soziale Abeit 2014 Berlin - Zawodowy Kongres Pracy Socjalnej 2014 Berlin
sobota, 22 marca 2014, Natalia Jędrzejczak

W dniach 20-22.03.2014 r. Szkoła Wyższa Pracy Socjalnej Alice Salomon (Alice Salomon Hochschule) i Niemiecki Związek Zawodowy Pracy Socjalnej ( Berufsverband für Soziale Arbeit) zorganizowały 3. Zawodowy Kongres Pracy Socjalnej. Hasło przewodnie kongresu brzmiało „Jesteśmy za etyką w pracy socjalnej”. Była to myśl przewodnia i główny temat kongresu.

W kongresie wzięła udział przedstawicielka Studenckiego Koła Naukowo-Samokształceniowego „Pasjonat” działającego w GSW Milenium. Pani Agnieszka Ciołek wzięła udział w sympozjum na temat: „Praca socjalna- na drodze do etyki zawodowej”, podczas którego zajmowano się pytaniami: „Z jaką etyką i w którym kierunku ?”oraz „Jaką rolę odgrywa etyka zawodowa w codziennej praktyce?” W drugiej części spotkania wzięła udział w warsztatach, które miały na celu wymianę doświadczeń  pracowników socjalnych i studentów, związanych z zagadnieniami dyskryminacji i rasizmu w pracy socjalnej.

 

Rekrutacja trwa!
poniedziałek, 21 czerwca 2010, Paulina Podgórska

Odpowiadając na liczne pytania kandydatów informujemy, że trwa rekrutacja na studia pierwszego stopnia na rok akademicki 2010/2011.  Warto podkreślić, że pierwszy termin składania dokumentów upływa 16 lipca 2010 r.